Co robić, kiedy już przeczytamy wszystkie książki – doba koronawirusa.

Cała Polska od prawie dwóch miesięcy żyje w niezwykłej izolacji. Biurowy komputer, pracę od 9 do 17, wyjścia do kina i do parku z dziećmi zamieniliśmy na home office w piżamie, Netflixa i kreatywne domowe przedszkole. Lecz co robić, kiedy w nadmiarze wolnego czasu mieszkanie błyszczy, wszystkie zaległe książki kupione pod wpływem chwilowej pokusy przeczytane, a Pretty Woman obejrzana już kolejny raz? Co robić, kiedy bańki mydlane, szkoła TVP, lepienie z modeliny (czy ktoś jeszcze jej używa?), pieczenie ciasteczek, bajki, zabawki nie interesują naszych dzieciaków? Co robić z czasem, którego zawsze wcześniej brakowało, a teraz mamy w nadmiarze? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy oczywiście w Internecie. Ogrom pomysłów na domową rozrywkę czeka na nas na każdym kroku. Fit celebryci, organizacje kulturowe, parki narodowe, muzea, teatry zalewają nas propozycjami na poszerzenie naszych fizycznych i psychicznych horyzontów.

Z bardzo wielu ciekawych wydarzeń uwagę warto zwrócić na pewno na:
– zajęcia umuzykalniające dla dzieci prowadzone przez Big Art Academy na Facebooku, codziennie o 10.30
– darmowe transmisje musicali genialnego Andre Lloyd Webbera w każdy piątkowy wieczór na kanale The Show Must Go On na YouTube
– wykłady o najwybitniejszych malarzach organizowane przez Artystyczne podróże Hestii, w każdą sobotę na Facebooku
– zajęcia sportowe w rytmie Latino oferowane przez POPSUGAR Fitness na YouTube
– codzienne transmisje na żywo z afrykańskiego safarii na kanale AndBeyond na YouTube
– wydarzenia online organizowane przez krakowskie teatry STU i Bagatela na Facebooku.

Niewątpliwie, czas, który teraz dostaliśmy z nadwyżką jest wspaniałą okazją, aby odkryć nowe hobby i zainteresowania, a portale społecznościowe wprost bombardują nad pomysłami na ranki, popołudnia i wieczory, aż trudno zdecydować się, co wybrać. Wybierajmy mądrze, wiedzę zamiast instagrama i kulturę zamiast filmików o kotach na YouTube. Na pewno poskutkuje to wielką satysfakcją i poczuciem zwiększania swoich możliwości.

About author

Author
admin